Organizacija FEST-a
Info
Naslovna stranica
Program FEST-a
Kontakt
Katalog FEST-a
Trejleri
Galerija plakata sa proslih FEST-ova

 

 
 
 

CENTAR SAVA

GALA GALA 18:00 GALA GALA 20:30 A AMERIKA 23:30

1. FEBRUAR
PETAK

----

SOBA MOGA SINA (95')
La stanza del figlio
Italija 2001,
r: Nanni Moreti
ul: Nanni Moreti, Laura Morante,

Jasmine Trinca, Giuseppe Sanfelice
Cannes - Zlatna palma,
Nagrada FIPRESCI

DAN OBUKE (116')
Training Day
SAD 2001,
r: Antoine Fuqua
ul: Denzel Washington, Ethan Hawke,

Scott Glenn, Tom Berenger
Toronto, Venecija
Boston

2. FEBRUAR
SUBOTA

PRAH (127')
Dust
UK/Nemačka/Italija/Makedonija
r: Milčo Manevski
ul: Joseph Fiennes, David Wenham,
Anne Brochet, Adrian Lester
Toronto, Thessaloniki, Venezia, Tokyo

 BULEVAR ZVEZDA (146')
Mulholland Drive
SAD/Francuska, 2001
r: David Lynch
ul: Justin Theroux, Naomi Watts, Ann Miller, Robert Forester
Cannes - Nagrada za režiju (ex aequo)

APOKALIPSA DANAS (203')
Apocalypse Now
SAD, 2001
r: Francis Ford Coppola
ul: Marlon Brando, Robert Duvall, Martin Sheen, Frederic Forrest
Cannes

3. FEBRUAR
NEDELJA

 JALLA! JALLA! (88')
Jalla! Jalla!
Švedska, 2000
r: Josef Fares
ul: Fares Fares, Torkel Petersson, Laleh Pourkarim, Tuva Novotny
Goeteborg - Nagrada publike, Bermuda - Najbolji film

PUTEVI DROGE (143')
Traffic
SAD/Nemačka, 2000
r: Steven Soderbergh
ul: Michael Douglas, Don Cheadle, Benicio Del Toro, Dennis Quaid
Oskar za režiju, sporednu mušku ulogu (Benicio Del Toro), montažu i adaptaciju scenarija, Berlin - Najbolji glumac (Benicio Del Toro)

GOŽO (137')
Gojoe
Japan, 2000
r: Ishii Sogo
ul: Ryu Daisuke, Tadanobu Asano, Mastoshi Nagase
Toronto, Pusan, London, Rotterdam

4. FEBRUAR
PONEDELJAK

 EKSPERIMENT (120')
Das Experiment
Nemačka, 2001
r: Oliver Hirschbiegel
ul: Moritz Bleibtreu, Maren Eggert, Justus Von Dohnany
Montreal - Nagrada za najbolju režiju, Nacionalni kandidat za Oskara

KANDAHAR (85')
Safar e Gandehar / Kandahar
Iran/Francuska, 2001
r: Mohsen Makhmalbaf
ul: Niloufar Pazira, Hassan Tantai, Sadou Teymour
Thessaloniki - Nagrada FIPRESCI, Cannes - Nagrada Ekumenskog žirija, Montreal - Specijalna nagrada za glumu (Niloufar Pazira)

PRVI GREH (112')
Original Sin
SAD, 2001
r: Michael Cristofer
ul: Antonio Banderas, Angelina Jolie

5. FEBRUAR
UTORAK

 LETOVANJE U TROJE (105')
Y tu mama tambien
Meksiko, 2001
r: Alfonso Cuaron
ul: Maribel Veru, Gael Garcia Bernal, Diego Luna
Toronto, Venezia, Chicago, Thessaloniki

PANAMSKI KROJAČ (109')
The Tailor of Panama
Irska/UK, 2000
r: John Boorman
ul: Pierce Brosnan, Geoffrey Rush, Jamie Lee Curtis
Berlin, Karlovy Vary, Thessaloniki

 SMRT NEDUŽNIH (96')
The Virgin Suicides
SAD, 1999
r: Sofia Coppola
ul: James Woods, Kathleen Turner, Kirsten Dunst
Rotterdam, Warszawa, Cannes, Sundance

6. FEBRUAR
SREDA

NEPOBEDIV (130')
Invincible
UK/Nemačka, 2001
r: Werner Herzog
ul: Tim Roth, Jouko Ahola, Anna Gourari, Max Raabe
Venezia, Stockholm, Oslo

KRALJ PLEŠE (115')
Le Roi danse
Francuska/Nemačka/Belgija, 2000
r: Gerard Corbiau
ul: Benoit Magimel, Boris Terral, Tcheky Karyo
Berlin, Warszawa, Karlovy Vary, Seattle

UMRI LOŠE (95')
Juk gona hok eun napu gona
Koreja, 2000
r: Ryoo Seung-Wan
ul: Park Sung-Bin, Ryoo Seung-Bum, Bae Jung-Sik
2000 Pusan - Nagrada publike

7. FEBRUAR
ČETVRTAK

SLOBODNO VREME (132')
L'Emploi du temps
Francuska, 2001
r: Laurent Cantet
ul: Aurelien Recoing, Karin Viard, Serge Livrozet
2001 Venice - "Cinema of the present" za najbolji film, Montreal - "Louve d'Or" za najbolji film, Viennale - Nagrada FIPRESCI

DUHOVI U NAMA (104')
Los otros / The Others
Španija, 2001
r: Alejandro Amenabar
ul: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston
2001 Ghent - Nagrada FIPRESCI

ZASLEPLJENI ADVOKAT
Gingerbread Man
Režija: Robert Altman
Uloge: Kenneth Brannagh, Embeth Davidtz, Robert Downey Jr.

8. FEBRUAR
PETAK

SESTRE (85')
Sestry
Rusija, 2001
r: Sergej Bodrov Jr.
ul: Oksana Akinjshina, Katja Gorina, Sergej Bodrov Jr.
Sochi - Nagrada za najbolji debitantski film, Moscow - Nagrada za najbolji debitantski film

ČOVEK KOJI NIJE BIO TAMO (115')
The Man Who Wasn't There
SAD, 2001
r: Joel Coen
ul: Billy Bob Thornton, James Gandolfini, Frances McDormand
2001 Cannes - Nagrada za režiju (ex aequo)

ZAMAK (133')
The Last Castle
SAD, 2001
r: Rod Lurie
ul: Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo

9. FEBRUAR
SUBOTA

GOSFORD PARK (130')
Gosford Park
SAD, 2001
r: Robert Altman
ul: Kristin Scott Thomas, Sephen Fry, Emily Watson, Derek Jacobi
London

MULEN RUŽ (126')
Moulin Rouge
Australija/SAD, 2001
r: Baz Luhrmann
ul: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent
Cannes, Locarno / Evropska filmska nagrada za najbolji strani film

R-XMAS (85')
R-Xmas
SAD/Francuska, 2000
r: Abel Ferrara
ul: Drea de Matteo, Lillo Brancato, Ice-T, Victor Argo

10. FEBRUAR
NEDELJA

PROFESIJA: ORUŽJE (105')
Il mestiere delle armi
Italija/Francuska/Nemačka, 2000
r: Ermanno Olmi
ul: Hristo Jivkov, Sergio Grammatico, Dimitar Ratchkov, Saša Vulicevic
Flaiano - Nagrada za najbolji film, St. Vincent - Nagrada za najbolji film

MONSUNSKA SVADBA (114')
Monsoon Wedding
Indija, 2001
r: Mira Nair
ul: Naseeruddin Shah, Lillete Dubey, Shefali Shetty
Venezia - Nagrada Zlatni lav za najbolji film, Canberra - Nagrada za najbolji film

PAD CRNOG JASTREBA (88')
Black Hawk Down
SAD, 2001
r: Ridley Scott
ul: Josh Hartnett, Iuin McGregor, Tom Sizemore, Sam Shepard
Maui First Light

 

 

DOM OMLADINE

REPRIZNI PROGRAM 21:00 ĐAVO U TELU 23:23
1. FEBRUAR
PETAK
 ---- ----
2. FEBRUAR
SUBOTA

(20:00) UMRI LOŠE (95')
Juk gona hok eun napu gona
Koreja, 2000
r: Ryoo Seung-Wan
ul: Park Sung-Bin, Ryoo Seung-Bum, Bae Jung-Sik
2000 Pusan - Nagrada publike

GRIMIZNA DIVA (91')
Scarlet Diva
Italija, 2000
r: Asia Argento
ul: Asia Argento, Jean Shepard, Vera Gemma, Fabio Camilli
Williamsburg - Nagrada za najboljeg mladog reditelja

3. FEBRUAR
NEDELJA

 KRUNISANJE (140')
Coronacion
Čile, 2000
r: Silvio Caiozzi
ul: Adela Secall
Montreal - Nagrada za najboljeg reditelja

ISPOD PESKA (95')
Sous le sable
Francuska, 2000
r: Francois Ozon
ul: Charlotte Rampling, Bruno Cremer, Jacques Nolot
Rotterdam, Seattle, Warszawa, San Sebastian

4. FEBRUAR
PONEDELJAK

MENTALNA EKSPLOZIJA (83')
Waydowntown
Kanada, 2000
r: Gary Burns
ul: Fab Filippo, Don McKellar, Marya Delver, Gordon Currie
Toronto - Nagrada za najbolji scenario, Nagrada za najpopularniji kanadski film

LJUBAV, NOVAC, LJUBAV (134')
L'amour, l'argent, l'amour
Nemačka, 2000
r: Philip Groening
ul: Sabine Timoteo, Florian Stetter, Michael Schech
Locarno - Bronzani leopard za najbolju glumicu (Sabine Timoteo)

5. FEBRUAR
UTORAK

MAELSTROM (88')
Maelstrom
Kanada, 2000
r: Denis Villeneuve
ul: Marie-Josee Croze, Jean-Nicolas Verrault, Stephanie
Toronto - Specijalno priznanje, Berlin - Nagrada FIPRESCI , Montreal - Nagrada za najbolji kanadski film i Nagrada za fotografiju

SAMIA (75')
Samia
Francuska, 2000
r: Philippe Faucon
ul: Lynda Benahouda, Mohamed Chaouch, Kheira Oualhaci
Venezia, Toronto, Thessaloniki, Rotterdam

6. FEBRUAR
SREDA

 LETOVANJE U TROJE (105')
Y tu mama tambien
Meksiko, 2001
r: Alfonso Cuaron
ul: Maribel Veru, Gael Garcia Bernal, Diego Luna
Toronto, Venezia, Chicago, Thessaloniki

NEDODIRLJIVA (100')
Die Unberuehrbare
Nemačka, 2000
r: Oskar Roehler
ul: Hannelore Elsner, Vadim Glowna, Tonio Arango
Karlovy Vary - Nagrada FICC, Chicago - Nagrada za najbolju glumicu (Hannelore Elsner), Rotterdam - Specijalno priznanje novinara

7. FEBRUAR
ČETVRTAK

DAN KADA SAM POSTALA ŽENA (80')
Roozi khe zan shodam
Iran, 2000
r: Marziyeh Meshkini
ul: Fatemeh Cherag Akhar, Hassan Nebhan
Pusan -Nagrada za najbolji azijski film, Thessaloniki - Nagrada za najboljeg reditelja, Venezia - Nagrada CICT - UNESCO, Chicago - Nagrada Srebrni Hugo za debitantski film

TABU (100')
Gohatto
Japan/Francuska/UK, 2000
r: Nagisa Oshima
ul: Takeshi Kitano, Ryuhei Matsuada, Shinji Takeda
Cannes, Toronto, Pusan, New York

8. FEBRUAR
PETAK

SLOBODNO VREME (132')
L'Emploi du temps
Francuska, 2001
r: Laurent Cantet
ul: Aurelien Recoing, Karin Viard, Serge Livrozet
Venezia - "Cinema of the present" za najbolji film, Montreal - "Louve d'Or" za najbolji film, Viennale - Nagrada FIPRESCI

VEČITI MLADOŽENJA (100')
Hatouna mehuheret
Izrael/Francuska, 2001
r: Dover Kosashvili
ul: Lior Loui Ashkenazi, Ronit Elkabetz, Moni Moshonov
Thessaloniki - Nagrada za najbolji scenario i najbolju glumicu (Ronit Elkabetz), Jerusalem - Nagrada za najbolji film, Kiev - Nagrada za najbolji film, Nacionalni kandidat za Oskara

9. FEBRUAR
SUBOTA

SESTRE (85')
Sestry
Rusija, 2001
r: Sergej Bodrov Jr.
ul: Oksana Akinjshina, Katja Gorina, Sergej Bodrov Jr.
Sochi - Nagrada za najbolji debitantski film, Moscow - Nagrada za najbolji debitantski film

TOPLA VODA ISPOD CRVENOG MOSTA (119')
Akai hashi noshitano nurui mizu
Japan, 2001
r: Shohei Imamura
ul: Koji Yakusho, Misa Shimizu, Mitsuko Baisho
Chicago - Srebrni Hugo za Najboljeg glumca (Koji Yakusho)

10. FEBRUAR
NEDELJA

JA, TI, ONI (102')
Eu Tu Eles
Brazil, 2000
r: Andrucha Waddington
ul: Regina Case, Lima Duarte, Stenio Garcia
Karlovy Vary - Kristalni globus za najbolji film i nagrada za najbolju glumicu (Regina Case), Nacionalni kandidat za Oskara (2000)

PASJI DANI (120')
Hundstage
Austrija, 2001
r: Ulrich Seidl
ul: Alfred Mrva, Maria Hofstaetter, Georg Friedrich
Venezia - Specijalna nagrada žirija, Gijon - Nagrada za najbolji film

 

 

DVORANA KULTURNOG CENTRA

ČINJENICE I SLAGALICE

16:30 OTKRIĆA 19:00

TAMO DALEKO
BALKAN

21:30 ĐAVO U TELU
(Reprize)
24:00
1. FEBRUAR
PETAK
 ---- ---- ---- ----
2. FEBRUAR
SUBOTA

ŽIVOTI (87')
Vies
Francuska, 2000
r: Alain Cavalier
ul: Yves Pouliquen, Jean-Luis Faure, Michel Labelle
2001 Karlovy Vary - Nagrada za najbolji dokumentarni film duži od 30 minuta

DURIAN DURIAN (116')
Durian Durian
Hong Kong/Kina, 2000
r: Fruit Chan
ul: Qin Hailu, Mak Wai-fan, Biao Xiao-ming, Yung Wai-yiu
Venezia, Toronto, Pusan, London, Stockholm, Rotterdam

HLEB I MLEKO (68')
Kruh in mleko
Slovenia, 2001
r: Jan Cvitkovic
ul: Peter Musevski, Sonja Savic, Tadej Troha
Venezia - "Lion of the Future" za najbolji debitantski film, Cottbus - Specijalna nagrada žirija, Nagrada "Don Quijotte"

TABU (100')
Gohatto
Japan/Francuska/UK, 2000
r: Nagisa Oshima
ul: Takeshi Kitano, Ryuhei Matsuada, Shinji Takeda
Cannes, Toronto, Pusan, New York

3. FEBRUAR
NEDELJA

KINESKA PIJACA
Der Chinesische Markt
Nemačka, 2000
r: Zoran Solomun i Vladimir Blaževski

VOLIM PEKING (90')
Xiari Nuan Yang Yang
Kina, 2000
r: Ning Ying
ul: Yu Lei, Zuo Baitao, Tao Hong, Gai Yi, Liu Mia
Rotterdam, Berlin, Pusan, Vienna

POD ZVEZDAMA (87')
Kato apo t'astra
Kipar/UK/Grčka, 2001
r: Christos Georgiou
ul: Myrto Alikaki, Akis Sakellariou, Stella Fyrogen
Montreal World - Nagrada za najbolji debitantski film

GRIMIZNA DIVA (91')
Scarlet Diva
Italija, 2000
r: Asia Argento
ul: Asia Argento, Jean Shepard, Vera Gemma, Fabio Camilli
Williamsburg - Nagrada za najboljeg mladog reditelja

4. FEBRUAR
PONEDELJAK

DŽELATI (91')
Henker - Der Tot hat ein Gesicht
Nemačka, 2002
r: Jens Becker
svetska premijera

PLUTANJE (90')
Drift
Holandija, 2001
r: Michiel van Jaarsveld
ul: Christel Oomen, Dragan Bakema, Hans Hoes
San Sebastian, Thessaloniki, Rotterdam, Toronto, Viennale

ODA PREŠERNU (100')
Oda Prešernu
Slovenija, 2001
r: Martin Srebotnjak
ul: Martin Srebotnjak,Barbara Cerar, Gregor Cušin, Brane Grubar
2001 Portorož - Nagrada publike za najbolji film

ISPOD PESKA (95')
Sous le sable
Francuska, 2000
r: Francois Ozon
ul: Charlotte Rampling, Bruno Cremer, Jacques Nolot
Rotterdam, Seattle, Warszawa, San Sebastian

5. FEBRUAR
UTORAK

JUGODIVE (58')
Yugodivas
Švajcarska, 2000
r: Andrea Štaka

ŠEHEREZADA (84')
Scheherazade
Švajcarska, 2001
r: Riccardo Signorell
ul: Antonia Beamish, Siegfried Terpoorten, Zoe Mikuleczky
Locarno, Montreal, Valencia

PANSION ZA PSE (84')
Pansion za kucheta
Bugarska, 2001
r: Stefan Komandarev
ul: Ilka Zafirova, Nikolaj Binev, Petar Antonov, Valentin Tanev
Warszawa, Sarajevo, Montreal, Berlin

LJUBAV, NOVAC, LJUBAV (134')
L'amour, l'argent, l'amour
Nemačka, 2000
r: Philip Groening
ul: Sabine Timoteo, Florian Stetter, Michael Schech
Locarno - Bronzani leopard za najbolju glumicu (Sabine Timoteo)

FILM NA BURETU BARUTA (74')
Kino im Pulverfass
Nemačka, 2001
r: Herbert Krill

6. FEBRUAR
SREDA

PORTO MOJE MLADOSTI (62')
Porto da minha infancia
Portugal/Francuska, 2001
r: Manoel de Oliveira
ul: Agustina Bessa-Luis, Maria de Medeiros, Leonor Silveira
Venezia, Thessaloniki, Montreal, Sao Paolo

MENTALNA EKSPLOZIJA (83')
Waydowntown
Kanada, 2000
r: Gary Burns
ul: Fab Filippo, Don McKellar, Marya Delver, Gordon Currie
Toronto - Nagrada za najbolji kanadski igrani film, Vancouver - Nagrada za najbolji scenario, Nagrada za najpopularniji kanadski film

KRALJICA NOĆI (96')
Kraljica noci
Hrvatska, 2001
r: Branko Schmidt
ul: Luka Dragic, Barbara Vickovic, Mustafa Nadarevic
Pula - Zlatna Arena za produkciju i scenarijo

SAMIA (75')
Samia
Francuska, 2000
r: Philippe Faucon
ul: Lynda Benahouda, Mohamed Chaouch, Kheira Oualhaci
Venezia, Toronto, Thessaloniki, Rotterdam

7. FEBRUAR
ČETVRTAK

HOMEMAD(E) (85')
Homemad(e)
Austrija, 2001
r: Ruth Beckermann

JA, TI, ONI (102')
Eu Tu Eles
Brazil, 2000
r: Andrucha Waddington
ul: Regina Case, Lima Duarte, Stenio Garcia
Karlovy Vary - Kristalni globus za najbolji film i nagrada za najbolju glumicu (Regina Case), Nacionalni kandidat za Oskara (2000)

SLOGANI (90')
Slogans
Francuska/Albanija, 2001
r: Gjergj Xhuvani
ul: Artur Gorishti, Luiza Xhuvani, Agim Qirjaq
Cannes - "Prix de la jeunesse" za najbolji strani film, Cottbus- Nagrada za najbolji film

NEDODIRLJIVA (100')
Die Unberuehrbare
Nemačka, 2000
r: Oskar Roehler
ul: Hannelore Elsner, Vadim Glowna, Tonio Arango
Karlovy Vary - Nagrada FICC, Chicago - Nagrada za najbolju glumicu (Hannelore Elsner), Rotterdam - Specijalno priznanje novinara

8. FEBRUAR
PETAK

SMIRENO I SUMANUTO (105')
Heftig og begeistret
Norveška/Švedska, 2001
r: Knut Erik Jensen
ul: Muški hor - The Berlevag
Chicago - Zlatni Hugo za najbolji dokumentarni film, Goeteborg - Nagrada za najbolji film

DANI IZMEÐU (120')
In den Tag hinein
Nemačka, 2001
r: Maria Speth
ul: Sabine Timoteo, Hiroki Mano, Florian Mueller-Mohrungen
Rotterdam - Tiger Award, Creteil - Nagrada za najbolji film

ROBA I KINTA (90')
Marfa si banii
Rumunija, 2001
r: Cristi Puiu
ul: Alexandru Papadopol, Dragos Bucur, Ioana Flora
Thessaloniki - Nagrada za najboljeg glumca (Alexandru Papadopol), Nagrada FIPRESCI

PASJI DANI (120')
Hundstage
Austrija, 2001
r: Ulrich Seidl
ul: Alfred Mrva, Maria Hofstaetter, Georg Friedrich
Venezia - Specijalna nagrada žirija Gijon - Nagrada za najbolji film

9. FEBRUAR
SUBOTA

(14:00) KREĆUĆI SE NAPRED POKATKAD BIH VIÐAO ODSJAJE LEPOTE (288')
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty
SAD, 2000
r: Jonas Mekas
Nyon, Berlin, Vienna, Vancouver

ŠTO MOŽEŠ DANAS, OSTAVI ZA SUTRA (88')
Jump Tomorrow
SAD, 2001
r: Joel Hopkins
ul: Tunde Adebimpe, Hippolyte Girardot, Natalia Verbeke, Patricia Mauceri
2001 Deauville - Nagrada publike

TIRANA GODINE NULTE (90')
Tirana Year Zero
Albanija/Francuska/Belgija, 2001
r: Fatmir Koci
ul: Nevin Mecaj, Ermela Teli, Rajmonda Bulku
Thessaloniki - Zlatni Aleksandar za najbolji film, Namur - Auteur Prize

VEČITI MLADOŽENJA (100')
Hatouna mehuheret
Izrael/Francuska, 2001
r: Dover Kosashvili
ul: Lior Loui Ashkenazi, Ronit Elkabetz, Moni Moshonov
Thessaloniki - Nagrada za najbolji scenario i najbolju glumicu (Ronit Elkabetz), Jerusalem - Nagrada za najbolji film, Kiev - Nagrada za najbolji film, Nacionalni kandidat za Oskara

10. FEBRUAR
NEDELJA

CRNA KUTIJA SRN (107')
Black Box BRD
Nemačka, 2001
r: Andres Veiel
Evropska filmska nagrada za najbolji dokumentarni film

PUT (85')
Jol
Francuska/Japan/Kazahstan/Holandija, 2001
r: Darezhan Omirbaev
ul: Djamshed Usmonov, Saoule Toktibaeva, Alnour Tourgambaeva
Cannes, Chicago, Toronto, Cottbus, Pusan

POSLEDNJA VOLJA (87')
Poslednja volja
Hrvatska/SAD, 2001
r: Vicenco Blagaic
ul: Goran Višnjić, Alison Heruth Waterbury, Stefan Lysenko
Pula

TOPLA VODA ISPOD CRVENOG MOSTA (119')
Akai hashi noshitano nurui mizu
Japan, 2001
r: Shohei Imamura
ul: Koji Yakusho, Misa Shimizu, Mitsuko Baisho
Chicago - Srebrni Hugo za Najboljeg glumca (Koji Yakusho)

 

 

MUZEJ JUGOSLOVENSKE KINOTEKE

U FOKUSU 17:30 U FOKUSU 20:00 U FOKUSU 22:30

1. FEBRUAR
PETAK

 ----

----

----

2. FEBRUAR
SUBOTA

HOTEL (155')
Hotel
UK/Italija, 2001
r: Mike Figgis
ul: Salma Hayek, Lucy Liu, Burt Reynolds, , Julian Sands
Toronto, San Sebastian, Hof, London

 TIME CODE (98')
Time Code
SAD, 2000
r: Mike Figgis
ul: Stellan Skarsgard, Salma Hayek, Holly Hunter, Kyle MacLachlan, Julian Sands
Auckland, Locarno, Rio de Janeiro, Haifa, Rotterdam, Karlovy Vary)

DAN KADA SAM POSTALA ŽENA (80')
Roozi khe zan shodam
Iran, 2000
r: Marziyeh Meshkini
ul: Fatemeh Cherag Akhar, Hassan Nebhan
Pusan -Nagrada za najbolji azijski film, Thessaloniki - Nagrada za najboljeg reditelja, Venezia - Nagrada CICT - UNESCO, Chicago - Nagrada Srebrni Hugo za debitantski film

3. FEBRUAR
NEDELJA

 PORTO MOJE MLADOSTI (62')
Porto da minha infancia
Portugal/Francuska, 2001
r: Manoel de Oliveira
ul: Agustina Bessa-Luis, Maria de Medeiros, Leonor Silveira
Venezia, Thessaloniki, Montreal, Sao Paolo

IDEM KUĆI (90')
Vou para casa
Francuska/Portugal, 2001
r: Manoel de Oliveira
ul: Michel Piccoli, Antoine Chappey, Leonor Baldaque
Sao Paolo - Nagrada kritike za najbolji film

HLEB I MLEKO (68')
Kruh in mleko
Slovenia, 2001
r: Jan Cvitković
ul: Peter Musevski, Sonja Savić, Tadej Troha
Venezia - "Lion of the Future" za najbolji debitantski film, Cottbus - Specijalna nagrada žirija, Nagrada "Don Quijotte"

4. FEBRUAR
PONEDELJAK

 TIME CODE (98')
Time Code
SAD, 2000
r: Mike Figgis
ul: Stellan Skarsgard, Salma Hayek, Holly Hunter, Kyle MacLachlan, Julian Sands
Auckland, Locarno, Rio de Janeiro, Haifa, Rotterdam, Karlovy Vary)

HOTEL (155')
Hotel
UK/Italija, 2001
r: Mike Figgis
ul: Salma Hayek, Lucy Liu, Burt Reynolds, , Julian Sands
Toronto, San Sebastian, Hof, London)

----

5. FEBRUAR
UTORAK

 EUREKA (217')
Eureka
Japan, 2000
r: Aoyama Shinji
ul: Yakusho Koji, Miyazaki Aoi, Miyazaki Masaru
Cannes - Nagrada FIPRESCI, Singapore - Nagrada za najbolji film

----

SNOVI SVICA (104')
Ichiban utsukushii natsu
Japan, 2001
r: John Williams
ul: Maho Ukai, Yoshie Minami, Tsutomu Niwa
Karlovy Vary - Specialno priznanje NETPAC, Hawaii - Nagrada za najbolji film, Manila - Nagrada Lino Brocka za najbolji film

6. FEBRUAR
SREDA

SOBA MOGA SINA (95')
La stanza del figlio
Italija, 2001
r: Nanni Moretti
ul: Nanni Moretti, Laura Morante, Jasmine Trinca, Giuseppe Sanfelice
Cannes - Zlatna palma, Nagrada FIPRESCI

GOŽO (137')
Gojoe
Japan, 2000
r: Ishii Sogo
ul: Ryu Daisuke, Tadanobu Asano, Mastoshi Nagase
Toronto, Pusan, London, Rotterdam

----
7. FEBRUAR
ČETVRTAK

IDEM KUĆI (90')
Vou para casa
Francuska/Portugal, 2001
r: Manoel de Oliveira
ul: Michel Piccoli, Antoine Chappey, Leonor Baldaque
Sao Paulo - Nagrada kritike za najbolji film

SNOVI SVICA (104')
Ichiban utsukushii natsu
Japan, 2001
r: John Williams
ul: Maho Ukai, Yoshie Minami, Tsutomu Niwa
Karlovy Vary - Specialno priznanje NETPAC, Hawaii - Nagrada za najbolji film, Manila - Nagrada Lino Brocka za najbolji film

----
8. FEBRUAR
PETAK

ŠKOLSKE TABLE (85')
Takhte siah
Iran, 2000
r: Samira Makhmalbaf
ul: Said Mohamadi, Bahman Ghobadi, Behnaz Jafari
Cannes - Specijalna nagrada žirija

DAN KADA SAM POSTALA ŽENA (80')
Roozi khe zan shodam
Iran, 2000
r: Marziyeh Meshkini
ul: Fatemeh Cherag Akhar, Hassan Nebhan
Pusan -Nagrada za najbolji azijski film, Thessaloniki - Nagrada za najboljeg reditelja, Venezia - Nagrada CICT - UNESCO, Chicago - Nagrada Srebrni Hugo za debitantski film

DISKO SVINJE (94')
Disco Pigs
Irska, 2000
r: Kirsten Sheridan
ul: Elaine Cassidy, Cillian Murphy, Brian O'Byrne
Berlin, Warszawa, Pusan, Seattle, Melbourne

9. FEBRUAR
SUBOTA

VOLIM PEKING (90')
Xiari Nuan Yang Yang
Kina, 2000
r: Ning Ying
ul: Yu Lei, Zuo Baitao, Tao Hong, Gai Yi, Liu Mia
Rotterdam, Berlin, Pusan, Vienna

DANI IZMEÐU (120')
In den Tag hinein
Nemačka, 2001
r: Maria Speth
ul: Sabine Timoteo, Hiroki Mano, Florian Mueller-Mohrungen
Rotterdam - Tiger Award, Creteil - Nagrada za najbolji film

ISPOD PESKA (95')
Sous le sable
Francuska, 2000
r: Francois Ozon
ul: Charlotte Rampling, Bruno Cremer, Jacques Nolot
Rotterdam, Seattle, Warszawa, San Sebastian

10. FEBRUAR
NEDELJA

MOJA ZVEZDA (65')
Mein Stern
Austrija/Nemačka, 2001
r: Valeska Grisebach
ul: Nicole Glaeser, Christopher Schoeps
Toronto - Specijalno priznanje FIPRESCI, Turin - Nagrada za najbolji film

UMRI LOŠE (95')
Juk gona hok eun napu gona
Koreja, 2000
r: Ryoo Seung-Wan
ul: Park Sung-Bin, Ryoo Seung-Bum, Bae Jung-Sik
2000 Pusan - Nagrada publike

----